Czas przejścia: ok. 30 min
Dystans: 2,5 km (grzbietem Gubałówki)
Całość wycieczki z wjazdem wagonikiem i zjazdem kolejką krzesełkową Butorowy Wierch: ok. 1 godz. 30 min
Wycieczkę zaczynamy przy ul. Kościeliskiej, u wylotu ul. Krupówki. Kierujemy się na północ, w stronę dolnej stacji kolejki na Gubałówkę (z Krupówek przechodzimy przez jezdnię podziemnym przejściem).
Nasza trasa wiedzie przez regionalny targ pod Gubałówką. To okazja do spróbowania oscypka, bundzu, redykołek oraz innych regionalnych produktów, a także obejrzenia rękodzieła ludowego. Targ kończy się placem, na którym mieści się dolna stacja kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę. Na grzbiet możemy wyjechać wagonikiem (3,5 min) lub pójść piechotą szlakiem turystycznym, który bierze swój początek przy ul. Gładkie, a następnie prowadzi wzdłuż torów kolejki (ok. 1 godz.).
Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę wybudowana została w 1938 roku. Obecnie należy do zespołu Polskich Kolei Linowych, podobnie jak m.in. Kasprowy Wierch. Długość trasy wynosi 1301 metrów, przewyższenie 300 metrów. Obok górnej stacji znajduje się również zjeżdżalnia grawitacyjna o długości przejazdu 700 metrów.
Więcej na https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/spacerem-po-zakopanem/gubalowka
Nazwa Kasprowy Wierch pochodzi od leżącej u podnóży szczytu Hali Kasprowej, a ta z kolei według podań ludowych od imienia lub przezwiska jej właściciela – górala Kaspra[1]. Zbudowany jest ze skał krystalicznych (granodioryty i pegmatyty), mimo położenia w młodszej części Tatr zbudowanej ze skał osadowych. Należy bowiem do tzw. wyspy krystalicznej Goryczkowej
Dolina Chochołowska słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także krokusów licznie występujących wiosną na tutejszych polanach. Jest to jedyne miejsce w polskiej części Tatr, gdzie można wprowadzać psy oraz jedno z dwóch dostępnych także dla rowerzystów. Najdalszym punktem, do którego mogą dotrzeć zarówno rowerzyści, jak i turyści z czworonogami, jest Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej.
Największe termyw Polsce
Z myślą o rekreacji i relaksie stworzyliśmy największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wiedząc, że wody termalne są bogate w wiele mikroskładników gwarantujemy przypływ sił witalnych i pełną regenerację organizmu. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, zapraszamy do strefy leczniczej z wodą siarczkową i solankową.
Zobacz więcej na https://www.chocholowskietermy.pl/
Gorący potok
Kotelnica
Velo Dunajec
Zamek w niedzicy
Spływ Dunajcem
Turbacz
TA STRONA UŻYWA COOKIES Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Zamknij